Najlepsze strony z darmowymi stockowymi zdjęciami – 2018

Na rynku zdjęć stock’owych wciąż wiodą prym dwie strony: iStockphoto.com oraz Shutterstock.com. Znajdziemy tam zdjęcia praktycznie wszystkiego co nam przyjdzie do głowy. Nie zawsze ten szeroki wybór idzie w parze z jakością. Najbardziej jednak odpychającą kwestią jest cena, która w przypadku tych dwóch stron jest, delikatnie rzecz ujmując, mocno do dyskusji.

 

I tutaj przychodzą z pomocą strony z darmowymi stockami, które mają dużo mniejszą bazę zdjęć, ale o za tym idzie są w stanie szybciej i przejrzyściej tą bazę poukładać i wyselekcjonować. W dodatku to wszystko kompletnie za free.

 

Poniżej przygotowaliśmy dla Was listę 5 stron z darmowymi stockami, które naszym skromnym zdaniem były i wciąż są najlepsze w roku 2018.

 

Nasze TOP5

5. Pixabay

Jedna z najstarszych stron z darmowymi stockami i co za tym idzie, posiadająca jedną z największych baz zdjęć. Dodatkowo można na niej znaleźć dużą kolekcję darmowych wektorów i ilustracji.

—>   Pixabay.com

4. Negative Space

Relatywnie młoda strona z dużą ilością zdjęć, głównie alternatywnych. Idealnie wpasuje się w uzupełnienie Twojej strony o klimatyczne zdjęcia, dalekie od tych sztucznych, przebarwionych i oklepanych z dwóch stron wspomnianych na początku tego artykułu.

—>   NegativeSpace.co

3. Unsplash

Przez wielu uważana za najlepszą stronę z darmowymi zdjęciami. Absolutnie ogromna baza zdjęć (obecnie grubo ponad 300.000 zdjęć). Miejsce, które koniecznie musisz odwiedzić jeśli szukasz darmowych zdjęć o świetnej jakości i szerokiej tematyce.

—>   Unsplash.com

2. Rawpixel

Rawpixel to nie tylko fantastyczne zdjęcia, ale również duża baza wysokiej jakości PSD gotowych do pobrania. Wszystko opakowane w świetnej stronie z przyjemnym interfejsem.

—>   Rawpixel.com

1. Pexels

Może i Pexels nie posiada największej bazy zdjęć, ale jeśli chodzi o ich jakość to nie ma sobie równych. Ze stroną współpracują jedni z najbardziej utalentowanych fotografów na świecie. Zdjęcia są świeże i nieprzerysowane. Absolutnie fenomenalnie posortowane i wyselekcjonowane. Nie ma tu miejsca na buble i niepotrzebne zdjęcia. Dodatkowo ostatnio, jako jedyne na razie, Pexels dodało do swojej oferty darmowe krótkie filmiki, które również są świetne. Szczerze i bez zastanowienia polecamy Pexels.com.

—>   Pexels.com

Udostępnij ten post...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

One comment

  1. Avatar
    Karolina 29 listopada, 2018

    Super, na pewno się przyda 🙂

WRITE A COMMENT