2018 National Geographic Photo Contest – Sprawdzamy tegorocznych kandydatów

Jedna z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych nagród fotograficznych – National Geographic Photo Contest – w tym roku rozdana będzie w trzech kategoriach – fauna i flora, ludzie i miejsca.

To świetna szansa dla fotografów z całego świata na wygranie sporej nagrody pieniężnej. Za pierwsze miejsce w tym roku przewidziane zostało 5000$.

Nie to jednak jest najważniejsze dla uczestników. Oprócz gotówki, fotografia zwycięzcy zostanie opublikowana w mediach społecznościowych National Geographic, a przede wszystkim na profilu instagram’owym @natgeo. Obecnie profil ma prawie 100 milionów obserwujących. To istna autostrada do światowej sławy, dlatego też kandydatów nie brakuje.

W zeszłym roku zwycięzcą głównej nagrody został Joghee Bojan. Fotografia przedstawiała orangutana zaglądającego zza drzewa podczas przechodzenia przez rzekę w Borneo, Indonezja.

źródło: theatlantic.com ; Face to Face in a River in Borneo. Grand Prize Winner and First Place, Wildlife. A male orangutan peers from behind a tree while crossing a river in Borneo, Indonesia.

Przejrzeliśmy tegorocznych kandydatów do nagrody głównej. Poniżej znajdziecie kilka zdjęć, które szczególnie nam się spodobały.

Pozostałe prace zgłoszone do konkursu możecie obejrzeć tutaj.

Udostępnij ten post...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

WRITE A COMMENT